Azərbaycanda inanılmaz hadisə: Yolda yanan TIR-ı oğurlayıb satdılar
Bakı-Qazax magistral yolunun Şəmkirdən keçən hissəsində qəzaya uğrayaraq yanan "Scania" markalı TIR-ın oğurlandığı məlum olub.
Publika.az-ın məlumatına görə, Gürcüstana məxsus olan TIR qəzaya uğradıqdan bir qədər sonra naməlum şəkildə yoxa çıxıb. Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, Gəncə şəhər sakini olan 1978-ci il təvəllüdlü Vüqar Məmmədov yol kənarında yanmış halda qalmış TIR-ı oğurlayaraq aparıb. O, daha sonra Gəncədə "Musayevin qarajı" adlanan ərazidə işləyən Sadiq adlı tanışına həmin TIR-ı metal qırıntısı kimi üç min manata satıb.
Bir müddət sonra gürcüstanlı sürücü və çalışdığı şirkət TIR-ın ardınca Azərbaycana gəlib və nəqliyyat vasitəsinin qalıqlarını qoyduqları yerdə tapa bilməyib. Onlar konsulluq vasitəsilə polisə şikayət ediblər.
Faktla bağlı Şəmkir Rayon Polis Şöbəsində Cinayət Məcəlləsinin 177.2.4-cü (oğurluq) maddəsi ilə cinayət işi açılıb. Vüqar Məmmədov polis tərəfindən saxlanılıb.
Şəmkir Rayon Məhkəməsinin 14 may 2024-cü il tarixli hökmü ilə Vüqara iki il azadlıqdan məhrumetmə cəzası təyin edilib və cəzaçəkmə müəssisəsinə göndərilib.

Суд вынес приговор мужчине, угнавшему попавшую в ДТП фуру
В Азербайджане был угнан грузовик марки Scania, попавший в дорожно-транспортное происшествие и загоревшийся на участке автомагистрали Баку - Газах, проходящем по территории Шамкирского района.
Как передает publika.az, принадлежащая грузинской компании фура исчезла по неизвестным причинам вскоре после аварии. В ходе расследования выяснилось, что житель города Гянджа Вугар Мамедов (1978 г.р.) угнал грузовик, оставшийся после ДТП на обочине дороги, и позже сдал его на металлолом своему другу по имени Садиг, работающему на объекте под названием "Гараж Мусаева" (Musayevin qarajı) в Гяндже, за 3 000 манатов.
Сообщается, что через некоторое время грузинский водитель и компания, в которой он работал, прибыли в нашу страну с целью забрать фуру, однако не смогли найти транспортное средство. В связи с этим посредством консульства была направлена жалоба в полицию.
По данному факту в Шамкирском РОП было возбуждено уголовное дело по статье 177.2.4 (Кража с причинением значительного ущерба) УК АР. В.Мамедов был задержан сотрудниками полиции.
Постановлением Шамкирского районного суда В.Мамедову было назначено наказание в виде двух лет лишения свободы.