Rusiya hərbçiləri Ermənistanın Azərbaycanla şərti sərhədindəki dislokasiya məntəqələrini tərk edirlər
13.05.2024 17:27 1 386
Rusiya hərbçiləri 44 günlük müharibədən sonra şifahi razılıq əsasında yerləşdikləri Azərbaycanla şərti sərhəddəki Ermənistan ərazilərində mövcud olan dislokasiya məntəqələrini tərk etməyə başlayıblar.
Bu barədə sosial şəbəkənin Ermənistan seqmentində informasiya yayılıb.
Bildirilib ki, Rusiya hərbçiləri Sünikdə, Vayotszorda, Geqarkunikdə, Araratda və Tavuşda yerləşdikləri məntəqələrini tərk edirlər.
Qeyd edək ki, Rusiya Prezidenti Vladimir Putin və Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan bu razılığa Moskvada keçirilən görüşdə gəliblər.скачать dle 11.3

Российские военнослужащие покидают опорные пункты на границе Армении с Азербайджаном
Продолжается процесс вывода российских военнослужащих из приграничных с Азербайджаном районов Армении.
Об этом пишут армянские Telegram-каналы.
С сегодняшнего дня российские пограничники начали покидать расположенные на границе с Азербайджаном опорные пункты в Сюникской, Вайоцдзорской, Гегаргуникской, Араратской и Тавушской областях Армении.
Напомним, договоренность об этом была достигнута на встрече президента России Владимира Путина и премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Москве 9 мая. Согласно договоренности, российские военные должны покинуть свои позиции, которые заняли на основании устной договоренности после 44-дневной войны 2020 года.скачать dle 11.3