İlham Əliyev şuşalılarla görüşdə şəhərdəki tarixi abidələrin bərpasından danışıb
Mayın 10-da Prezident İlham Əliyev Şuşaya qayıdan ilk sakinllərə mənzillərinin açarlarının təqdim edilməsi mərasimində şəhərdəki tarixi abidələrin bərpasından danışıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı bu gün Şirinsu hamamının əsaslı təmirdən sonra açıldığını bildirib. Həmçinin Aşağı Gövhər Ağa məscidində təmir-bərpa işləri yekunlaşmaq üzrə olduğunu deyən Prezident qeyd edib: “Üzeyir Hacıbəylinin vəhşi düşmən tərəfindən dağıdılmış abidəsi yenidən öz yerinə qoyuldu. Ermənilər tərəfindən dağıdılmış Vaqifin büstü yenə də əvvəlki görkəmdə, formada bərpa edildi, yenidən hazırlandı. Üzeyir Hacıbəylinin ermənilər tərəfindən dağıdılmış evi yenidən qurulur, bu il hazır olacaq”.скачать dle 11.3

Президент на встрече с шушинцами рассказал о восстановлении исторических памятников в городе
Президент Ильхам Алиев на состоявшейся 10 мая церемонии вручения ключей от квартир первым жителям, возвратившимся в Шушу, рассказал о восстановлении исторических памятников в городе.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства сообщил, что сегодня после капитального ремонта открылась баня Ширин су.
Отметив, что завершаются ремонтно-восстановительные работы в мечети Ашагы Говхар Ага, Президент Ильхам Алиев подчеркнул: "Разрушенный диким врагом памятник Узеиру Гаджибейли возвращен на свое место. Разрушенный армянами бюст Вагифа также был восстановлен в прежнем виде, прежней форме, изготовлен заново. Реконструируется разрушенный армянами дом Узеира Гаджибейли, он будет готов в этом году".скачать dle 11.3