“WhatsApp” iki yeni funksiya təqdim edib - FOTO
“WhatsApp” tərtibatçıları “İcmalar” daxilində qarşılıqlı əlaqəni asanlaşdıran iki yeni funksiya təqdim ediblər.
Bu barədə şirkətin bloqunda deyilir.
Birinci yenilik “İcma” üzvlərinə tədbirləri birbaşa tətbiqdə elan etməyə, yaratmağa və onları idarə etməyə imkan verən inteqrasiya olunmuş tədbir planlaşdırma vasitəsidir. İndi “İcmanın” hər bir üzvünün tədbirə başlamaq imkanı var, digər üzvləri isə iştirak etməyi seçə bilər.
Qarşıdan gələn tədbirlər haqqında məlumat qrupun səhifəsində mövcud olacaq və tədbirin tarixi yaxınlaşdıqca avtomatik olaraq xatırlatmalar göndəriləcək. Tədbirin idarə edilməsi funksiyası hazırda “İcmaları” olan qruplar üçün mövcuddur və yaxın gələcəkdə bütün qrup çatları üçün əlçatan olacaq.
Tərtibatçılar həmçinin “İcmalarda” administratorların mesajlarına cavablar silsiləsi tətbiq ediblər. Cavablar elə təşkil ediləcək ki, çatda qarışıqlıq minimuma endirilsin. Üstəlik, bu cür cavablar haqqında bildirişlər əvvəlcədən deaktiv edilir, bu da spamın qarşısını alır.

В WhatsApp появились две новые функции - ФОТО
Разработчики WhatsApp представили две новые функции, упрощающие взаимодействие в рамках "Сообществ". Об этом говорится в блоге компании.
Первое нововведение - это интегрированный инструмент для планирования мероприятий, который позволяет участникам "Сообществ" анонсировать, создавать и управлять событиями прямо в приложении. Теперь каждый участник "Сообщества" имеет возможность инициировать мероприятие, тогда как другие члены могут выразить свое намерение участвовать.
Информация о предстоящих событиях будет доступна на странице группы, а напоминания будут автоматически отправляться по мере приближения даты мероприятия. На данный момент функция организации событий доступна для групп с "Сообществами", а в ближайшем будущем станет доступной для всех групповых чатов.
Также разработчики внедрили систему цепочки ответов на сообщения администраторов в "Сообществах". Они будут организованы таким образом, чтобы минимизировать беспорядок в чате. Причем уведомления о таких ответах по умолчанию отключены, что предотвращает спам.