Diplomu tanınmayan universitetlərin siyahısı AÇIQLANACAQ
“Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi diplomu tanınmayan universitetlərin siyahısını və diplomların hansı səbəbdən tanınmaması ilə bağlı müvafiq ekspertiza nəticələrini saytında yayımlayacaq”.
“Report” xəbər verir ki, bunu Elm və Təhsil Nazirliyi yanında Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) sədri Tural Əhmədov Medianın İnkişafı Agentliyi ilə Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin media nümayəndələri üçün birgə keçirdiyi tədbirdə deyib.
Onun sözlərinə görə, vətəndaşlar xaricdə təhsil üçün universitet seçimi edərkən çətinlik çəkirlər və ya bilmədən akkreditasiyası olmayan ali təhsil müəssisələrinə üz tuturlar:
“Yaxın günlərdə agentlik həmin universitetlərin siyahısını dərc edəcək. Həmçinin kvalifikasiyadan keçə bilməyən diplomların ekspertiza nəticələrini saytda yerləşdirəcək. Artıq burada aşkarlanan uyğunsuzluqların faizi göstəriləcək. Bununla da vətəndaşlar daha dəqiq məlumat alacaqlar”.скачать dle 11.3

Агентство обнародует список вузов, дипломы которых не признаются в Азербайджане
Агентство по обеспечению качества образования (TKTA) опубликует на своем сайте список вузов, дипломы которых не признаются, и информацию о причинах отказа в признании.
Как сообщает Report, об этом сказал председатель правления агентства Турал Ахмедов на совместном мероприятии Агентства по развитию медиа и TKTA для представителей медиа.
По его словам, граждане испытывают трудности при выборе университета для обучения за рубежом, и могут ошибочно подать документы в высшие учебные заведения, не имеющие аккредитации.
"В ближайшие дни Агентство опубликует список таких университетов, а также результаты экспертиз, по итогам которых отказано в признании дипломов. Таким образом, граждане получат более полную информацию", - сказал Турал Ахмедов.скачать dle 11.3