08.04.2024 13:18 1 917
Qeyd edək ki, Ramin Məmmədov 64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsini Milli Məclisdə təmsil edən deputatdır.
Ramin Məmmədov 1979-cu il fevralın 17-də Ağdərə şəhərində anadan olub. Bakı Dövlət Universitetinin Beynəlxalq hüquq və beynəlxalq münasibətlər fakültəsini, eləcə də Beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə magistr pilləsini bitirib. “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” və “Tərəqqi” medalları ilə təltif edilib.
İngilis və rus dillərini bilir.
2001-ci ildən Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyində mütəxəssis, 2002-ci ildən Xarici Ölkələrdə Yaşayan Azərbaycanlılarla İş üzrə Dövlət Komitəsində mütəxəssis, sədrin köməkçisi, şöbə müdiri işləyib.
2008-09-cu illərdə “Avrositi Holdinq”in vitse-prezidenti, 2009-20-ci illərdə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində sədrin köməkçisi, Aparat rəhbərinin müavini, sədrin müavini vəzifələrində çalışıb.
O, hazırda Milli Məclisin Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinin, Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinin üzvüdür. Bolqarıstan, Çin, Fransa, İsrail, İtaliya, Koreya, Serbiya, parlamentləri ilə əlaqələr üzrə işçi qruplarının üzvüdür.
Qara dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının Parlament Assambleyasında Azərbaycan nümayəndə heyətinin, Avropa İttifaqı-Azərbaycan parlament əməkdaşlığı komitəsinin üzvüdür.
Onu da qeyd edək ki, 2023-cü ilin martın 1-də Ramin Məmmədov Azərbaycan Respublikasının Qarabağ bölgəsində yaşayan erməni sakinlər ilə təmaslar üzrə məsul şəxs qismində müəyyən edilmişdi.

Депутат назначен председателем Госкомитета по работе с религиозными организациями - ДОСЬЕ
Отметим, что Рамин Мамедов является депутатом, представляющим в Милли Меджлисе второй Сабирабадский избирательный округ №64.
Рамин Мамедов родился 17 февраля 1979 года в городе Агдере. Окончил факультет международного права и международных отношений Бакинского государственного университета, а также степень магистра международных отношений. Награжден медалями "За отличие в государственной службе" и "Терегги".
Владеет английским и русским языками.
С 2001 года работал специалистом в Министерстве культуры Азербайджанской Республики, с 2002 года специалистом, помощником председателя, заведующим отделом в Государственном комитете по делам азербайджанцев, проживающих за рубежом.
В 2008-2009 годах работал вице-президентом Avrositi Holdinq, в 2009-2020 годах - помощником председателя Госкомитета по работе с диаспорой, заместителем руководителя Аппарата, заместителем председателя.
В настоящее время он является членом Комитета по вопросам семьи, женщин и детей Милли Меджлиса, а также Комитета по международным и межпарламентским связям. Также является членом рабочих групп по связям с парламентами Болгарии, Китая, Франции, Израиля, Италии, Кореи, Сербии.
Р.Мамедов также член азербайджанской делегации в Парламентской ассамблее Организации Черноморского экономического сотрудничества и Комитета по парламентскому сотрудничеству Евросоюз - Азербайджан.
Также отметим, что 1 марта 2023 года Рамин Мамедов был назначен ответственным за контакты с армянскими жителями Карабахского региона Азербайджана.