Şimali Kipr lideri Azərbaycan Prezidentinə zəng edib
Aprelin 6-da Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinin Prezidenti Ersin Tatar Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
President.az xəbər verir ki, Ersin Tatar Azərbaycan Milli Məclisində Şimali Kipr Türk Cümhuriyyəti ilə parlamentərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun yaradılmasına görə Prezident İlham Əliyevə təşəkkürünü çatdırıb.
Dövlətimizin başçısı parlamentərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun yaradılmasının xalqlarımız arasında əlaqələrin daha da güclənməsinə töhfə verəcəyini qeyd edib.скачать dle 11.3

Лидер Северного Кипра позвонил Президенту Азербайджана
6 апреля Президент Турецкой Республики Северного Кипра Эрсин Татар позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Эрсин Татар выразил Президенту Ильхаму Алиеву признательность за создание в Милли Меджлисе Азербайджана рабочей группы по межпарламентским связям с Турецкой Республикой Северного Кипра.
Глава нашего государства отметил, что создание рабочей группы по межпарламентским связям внесет вклад в дальнейшее укрепление отношений между нашими народами.скачать dle 11.3