Mövlud Çavuşoğlu Fəxri və Şəhidlər xiyabanlarını ziyarət edib - YENİLƏNİB (FOTO)
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin NATO Parlament Assambleyasındakı Nümayəndə Heyətinin rəhbəri Mövlud Çavuşoğlu Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.
“Report”un xəbərinə görə, qonaq Azərbaycanın suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş şəhidlərin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarları üzərinə tər güllər düzüb.
O, “Əbədi məşəl” abidəsi önünə əklil qoyub.
M.Çavuşoğlu Türk Şəhidliyini də ziyarət edib və oradakı xatirə dəftərinə ürək sözlərini yazıb.
Mövlud Çavuşoğlu ulu öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib
Azərbaycanda səfərdə olan Türkiyə Böyük Millət Məclisinin NATO Parlament Assambleyasındakı Nümayəndə Heyətinin rəhbəri Mövlud Çavuşoğlu bu gün Fəxri xiyabana gələrək ümummilli lider, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib.
“Report” xəbər verir ki, o, ulu öndər Heydər Əliyevin məzarı önünə əklil qoyub.
Daha sonra görkəmli oftalmoloq alim akademik Zərifə Əliyevanın xatirəsi ehtiramla anılıb, məzarı üzərinə tər güllər düzülüb.

Мевлют Чавушоглу посетил Аллею шехидов - ОБНОВЛЕНО (ФОТО)
Депутат Великого национального собрания Турции, глава турецкой делегации в Парламентской ассамблее НАТО Мевлют Чавушоглу посетил Аллею шехидов.
Как сообщает Report, гость почтил память шехидов, отдавших свои жизни за суверенитет и территориальную целостность Азербайджана, возложил цветы к их могилам.
Дипломат также возложил венок к монументу "Вечный огонь".
В заключение М.Чавушоглу оставил запись в Книге памяти мемориала турецким воинам.
Находящийся с визитом в Азербайджане депутат Великого национального собрания Турции, глава турецкой делегации в Парламентской ассамблее НАТО Мевлют Чавушоглу почтил память общенационального лидера, архитектора и основателя современного независимого Азербайджанского государства Гейдара Алиева на Аллее почетного захоронения.
Как сообщает Report, он возложил венок к могиле Гейдара Алиева.
Также была почтена память выдающегося ученого-офтальмолога академика Зарифы Алиевой, возложены цветы на ее могилу.