Ramiz Mehdiyevdən məhkəməyə verilməsi xəbərinə REAKSİYA
Ötən gün Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) keçmiş prezidenti Ramiz Mehdiyev barəsində inzibati iş başlanması haqda xəbər yayılıb. Belə ki, yayılan xəbərdə Ramiz Mehdiyevin İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 529.3-cü maddəsi ilə ittiham edildiyi, iş baxılması üçün Suraxanı Rayon Məhkəməsinə göndərildiyi bildirilib. İşə Pərviz Muradovun hakim təyin edildiyi qeyd olunub.
Yayılan xəbərlə bağlı Manset.az Ramiz Mehdiyevlə əlaqə saxlayıb. O açıqlamasında xəbəri təkzib edib.
“Mənim məhkəməyə verilməyimlə bağlı xəbəri sizdən eşidirəm. Bu barədə mənə xəbərdarlıq edilməyib. Ümumiyyətlə, mən maşın sürmürəm. Axırıncı dəfə 60 il bundan əvvəl maşın sürmüşəm. Heç bir yerdə də cərimə edilməmişəm. Bunlar başdan-ayağa uydurmadır”.
Qeyd edək ki, Ramiz Mehdiyevin cərimə olunduğu və bu cəriməni vaxtında ödəmədiyinə görə məhkəməyə verildiyi bildirilmişdi.скачать dle 11.3

Рамиз Мехтиев отреагировал на новость о том, что на него подали в суд
Вчера распространилась новость о возбуждении административного дела в отношении бывшего президента Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) Рамиза Мехтиева. Так, в опубликованных новостях указано, что Рамизу Мехтиеву предъявлено обвинение по статье 529.3 Кодекса об административных проступках, и дело направлено на рассмотрение в Сураханский районный суд. Отмечалось, что дело передано в производство судьи Парвиза Мурадова.
В связи с этим manset.az связался с Рамизом Мехтиевым. В своем заявлении он опроверг данную информацию.
"Известие о том, что на меня подали в суд, я услышал от вас. Я не получал предупреждения. И вообще, я не вожу машину. Последний раз я водил автомобиль 60 лет назад. Меня не штрафовали. Это полностью ложная информация", - сказал он.
Было отмечено, что Рамиз Мехтиев был оштрафован и на него подали в суд за неуплату указанного штрафа в срок.скачать dle 11.3