Aylardır yoxa çıxan Uels şahzadəsi vəziyyəti barədə açıqlama verdi - VİDEO
Uzun müddətdir yoxa çıxan və haqqında şayiələr gəzən Keyt Middlton nəhayət açıqlama ilə ictimaiyyət qarşısına çıxıb. Uels şahzadəsi ona xərçəng diaqnozu qoyulduğunu açıqlayıb.
Bu barədə o, özünün sosial şəbəkə hesabından xəbər verib.
Middltonun sözlərinə görə, xərçəng xəstəliyi qarın əməliyyatından sonra aparılan müayinələr zamanı aşkarlanıb.
“Həkimlər mənə profilaktik olaraq kimyaterapiyadan keçməyi tövsiyə etdi. Mən hazırda bu müalicənin ilkin mərhələsindəyəm”, - deyə Keyt bildirib.
Açıqlamadan sonra Böyük Britaniya Kralı III Çarlz Uels şahzadəsinin çıxışına münasibət bildirib və gəlininin bu vəziyyətində sərgilədiyi mətanəti ilə qürur duyduğunu deyib.
Xatırladaq ki, Kensinqton sarayı yanvarın 17-də Middltonun qarın nahiyəsindən əməliyyat olunduğunu açıqlayıb. Əməliyyatın səbəbləri açıqlanmasa da, Uels şahzadəsinin tibbi məlumatların məxfi qalmasını arzuladığı qeyd edilib.
Bundan sonra Uels şahzadəsi uzun müddət ictimaiyyət arasında görünməyib, bu isə onun öldüyü barədə şayiələrə səbəb oldu.скачать dle 11.3

Карл III гордится мужеством Кейт Миддлтон, объявившей о своей онкологии - ВИДЕО
Король Великобритании Карл III выразил свою гордость принцессой Уэльской Кейт Миддлтон, которая сообщила о своем онкологическом заболевании.
Об этом пишет газета Guardian, ссылаясь на представителя Букингемского дворца.
Принцесса Уэльская Кейт Миддлтон объявила в пятницу, что после операции на брюшной полости у нее был обнаружен рак, и она сейчас проходит химиотерапию.
"Король Карл III очень гордится Кейт и ее смелостью в этой ситуации", - цитирует заявление издание.
Как пишет Guardian, король Карл III и королева Камилла будут продолжать поддерживать и любить всю семью в это трудное время.
Кенсингтонский дворец объявил 17 января, что Миддлтон прошла операцию на брюшной полости. Причины операции не были раскрыты, но отмечалось, что принцесса Уэльская пожелала, чтобы ее медицинская информация оставалась конфиденциальной.
При этом друг принцессы Уэльской заявил, что она чувствует себя лучше и вернется к королевским обязанностям в ближайшую неделю. Один из родителей в школе, которую посещают дети Кейт и принца Уильяма, также рассказал The Daily Beast, что принцессу видели в последние дни во время школьных прогулок.скачать dle 11.3