“Crocus City Hall”da konsert verməli olan məşhur qrupun üzvlərindən biri itkin düşüb
Cümə günü “Crocus City Hall”da konserti baş tutmalı olan “Piknik” qrupunun üzvlərindən biri itkin düşüb.
Bu barədə qrupun konsert direktoru Yuri Çernışevski məlumat verib.
“Biz üzvlərdən biri ilə əlaqə saxlaya bilmirik, onun “Crocus”u tərk edib-etmədiyini bilmirik”, - deyə o, qeyd edib.
Ancaq Çernışevski komandanın hansı üzvü haqqında danışdığını dəqiqləşdirməyib.
Qeyd edək ki, “Piknik”in konserti 22 mart saat 20:00-da “Crocus City Hallda” baş tutmalı idi. Konsertdən bir neçə dəqiqə əvvəl, kamuflyajlı bir neçə silahlı şəxs binaya girərək atəş açmağa başlayıb və partlayış törədib.
Yuri Çernışevskinin sözlərinə görə, atışma başlayanda musiqiçilər qrim otağında olublar, sonra onlar oradan təxliyə olunublar.
Qeyd edək ki, son məlumatlara görə, terrorda ölənlərin sayı 70 nəfərə çatıb, azı 147 nəfər isə yaralanıb. Eyni zamanda, binanın bütün otaqları hələ də yoxlanılmayıb. Bu səbəbdən ölənlərin sayının artacağı ehtimal edilir.

Директор рок-группы "Пикник": Информации о пропавшем после теракта участнике группы нет
Музыкант вместе с коллегами находился в "Крокус Сити Холле", где накануне произошел теракт перед их концертом. Участники коллектива не знают, успел ли он покинуть здание после начала стрельбы.
Ранее директор "Пикника" Юрий Чернышевский заявил, что участники группы не были свидетелями стрельбы в концертном зале. По его словам, всех, кто находился за сценой, быстро эвакуировали, они не пострадали. Как пояснил Чернышевский, они услышали звуки хлопков, похожие на выстрелы, до начала концерта.
Режиссер "Пикника" рассказывал, что ворвавшиеся в "Крокус Сити Холл" террористы были вооружены не только автоматами, но и огнеметами. В момент атаки мужчина находился в концертном зале, но вовремя успел скрыться. По его словам, террористы начали активно стрелять, а один из них стал поджигать кресла.
Во время теракта в концертном зале также находился известный спортивный комментатор Виктор Гусев. Он вместе с супругой пришел на концерт "Пикника". Им удалось спастись от стрельбы и выбраться из здания.