Azərbaycanda valyuta sərvətlərini daşımaq üçün məlumat və sənədlərin tərtib olunması forması dəyişib
19.03.2024 19:39 1 611
Nazirlər Kabineti 23 sentyabr 2023-cü il tarixli “Valyuta sərvətləri və milli valyutanın transsərhəd daşınması zamanı Maliyyə Monitorinqi Xidmətinə təqdim edilən məlumat və sənədlərin tərtib olunması forması”nda dəyişiklik edib.
Qərara əsasən, bundan sonra daşınma zamanı Dövlət Gömrük Komitəsinin Maliyyə Monitorinqi Xidmətinə təqdim etdiyi Formada məlumat və sənədlərin təqdim edilmə əsası da əks etdirilməlidir. Maliyyə Monitorinqi Xidməti tələb etdiyi halda həmin məlumat və sənədlər elektron formada tərtib olunaraq göndəriləcək.скачать dle 11.3

Кабмин внес изменения в форму составления информации для перевозки валютных средств
Кабинет министров внес изменения в "Форму составления информации и документов, представляемых в Службу финансового мониторинга при трансграничном перемещении валютных средств и национальной валюты" от 23 сентября 2023 года.
Согласно изменениям, отныне Государственный таможенный комитет при передаче в Службу финансового мониторинга данной формы должен также указать причину, по которой информация и документы подлежат мониторингу.
В случае, если Служба финансового мониторинга сама запрашивает информацию и документы, форма должна быть представлена в электронном формате.скачать dle 11.3