DYP-dən hava şəraiti ilə bağlı sürücülərə MÜRACİƏT
Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi mövcud hava şəraiti ilə bağlı hərəkət iştirakçılarına müraciət edib.
Qurum qeyri-sabit hava şəraiti ilə əlaqədar sürücülərə müraciət edərək onlardan ehtiyatlı olmağı, yollarda meydana gələ biləcək qəzaların və digər xoşagəlməz halların qarşısının alınması üçün qabaqlayıcı tədbirlər görməyi, nəqliyyat vasitələrinin texniki sazlığından əmin olmağı, yola çıxmazdan əvvəl avtomobilin şüşə silgəclərinin və şüşəyuyanların, habelə xarici işıq cihazlarının işlək vəziyyətdə olmasına nəzarət etməyi, sürət həddini yol və hava şəraitə uyğun seçməyi, zərurət olmadan ötmə əməliyyatı aparmaqdan, qəfil manevr və kəskin tormozlamadan çəkinməyi xahiş edir:
“Yol hərəkətinin ən müdafiəsiz iştirakçıları olan piyadalar da öz növbəsində ehtiyatlı olmalı, yolu onların hərəkəti üçün nəzərdə tutulmayan hissəsindən keçməməli, özlərinin və digər hərəkət iştirakçılarının həyat və sağlamlığına təhlükə yaradan davranışlardan çəkinməlidirlər”.скачать dle 11.3

Дорожная полиция обратилась к водителям в связи с непогодой
Управление Государственной дорожной полиции города Баку обратилось к участникам дорожного движения в связи с текущими погодными условиями.
В связи с нестабильной погодой управление просит водителей соблюдать осторожность, принимать превентивные меры по предотвращению возможных аварий и других неприятных ситуаций на дорогах, перед выездом на дорогу убедиться в технической исправности транспортных средств, проверить рабочее состояние дворников и омывателей лобового стекла автомобиля, а также приборов наружного освещения, выбирать скоростной предел в соответствии с дорожными и погодными условиями, избегать обгонов без надобности, внезапного маневрирования и резких торможений.
"Пешеходы, являющиеся наиболее уязвимыми участниками дорожного движения, в свою очередь, должны соблюдать осторожность, не переходить дорогу в неположенном месте, воздерживаться от поведения, ставящего под угрозу как свои жизнь и здоровье, так и других участников дорожного движения", - говорится в обращении.скачать dle 11.3