Məşhur oyun əsasında yeni cizgi filmi çəkiləcək
“Nintendo” oyun şirkəti və “Illumination” animasiya studiyası “Super Mario” franşizasında yeni cizgi filmi üzərində işləyir.
Bu barədə Nintendo oyun dizayneri Siqeru Miyamoto sosial şəbəkələrdə açıqlamasında bildirib.
Yeni filmi orijinal “Super Mario qardaşları kinoda” adlı cizgi filmi üzərində işləyən eyni müəlliflər komandası yaradacaq. Xüsusilə, filmin prodüseri Kris Meledandri, rejissorluğu Aaron Horvat və Maykl Yeleniç, ssenarisi isə yenidən Metyu Fogel tərəfindən yazılacaq.
Şərti “Super Mario qardaşları kinoda-2” cizgi filminin yaradılması “Universal Pictures” və “Nintendo” tərəfindən maliyyələşdiriləcək. Cizgi filminin bütün dünyada “Universal Pictures” yayımlayacaq.
Miyamoto verdiyi açıqlamada yeni cizgi filminin süjeti ilə bağlı təfərrüatları paylaşmayıb. Bununla belə, o, “Nintendo”nun “Mario dünyasını” genişləndirmək istədiyini bildirib. Oyun dizaynerinin sözlərinə görə, film haqqında daha çox məlumat onun istehsalının sonrakı mərhələlərində paylaşılacaq.

Анонсирован новый мультфильм по играм Super Mario
Игровая компания Nintendo и анимационная студия Illumination работают над новым мультфильмом во франшизе "Супер Марио".
Об этом сообщается со ссылкой на заявление геймдизайнера Nintendo Сигеру Миямото в соцсетях.
Над новой картиной будет работать та же команда авторов, что работала над оригинальными "Братьями Супер Марио в кино". В частности, продюсером ленты выступит Крис Меледандри, постановщиками назначены Аарон Хорват и Майкл Еленич, а сценарий снова напишет Мэтью Фогель.
Создание условного "Братья Супер Марио в кино 2" профинансируют Universal Pictures и Nintendo. Прокатом ленты по всему миру займется Universal Pictures.
В своем анонсе Миямото не поделился подробностями о сюжете нового мультфильма. Однако он сообщил, что в нем Nintendo хочет расширить "мир Марио". По словам геймдизайнера, больше информации о фильме появится на более поздних этапах его производства.