Bakıda ailə üzvlərini öldürməkdə şübhəli bilinən şəxslə bağlı QƏRAR - VİDEO
Ötən gün Bakıda beş nəfər ailə üzvünün qətlində şübhəli bilinən Əhməd Əhmədov barəsində 4 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
“Report” xəbər verir ki, qərar Xətai Rayon Məhkəməsində çıxarılıb.
Xatırladaq ki, ötən gün Xətai rayonunda 1972-ci il təvəllüdlü Mehman Əhməd oğlu Əhmədovun, 1977-ci il təvəllüdlü Pikə Bədəl qızın Əhmədovanın və 2015-ci il təvəllüdlü Məhəmməd Mehman oğlu Əhmədovun kəsici alətlə qətlə yetirilməsi barədə polisə məlumat daxil olub. Qətli törətməkdə şübhəli bilinən 1999-cu il təvəllüdlü Əhməd Mehman oğlu Əhmədov polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb. Bundan sonra Ə.Əhmədovun 1997-ci il təvəllüdlü bacısı Elmira Mehman qızı Əhmədovanı və onun 5 yaşlı qızını da eyni üsulla qətlə yetirməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Xətai Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə) və 120.2.7-ci (iki və ya daha çox şəxsi öldürmə) maddələri ilə cinayət işi başlanıb, Əhməd Əhmədov prokurorluğun qərarı ilə iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.скачать dle 11.3

Подозреваемый в жестоком убийстве своей семьи мужчина арестован - ВИДЕО
Как сообщает Report, решение об избрании меры пресечения было вынесено на заседании Хатаинского районного суда под председательством судьи Бахтияра Мамедова.
Напомним, информация об убийстве Мехмана (1972 г.р), Бике (1977 г.р.) и их сына Мухаммеда (2015 г.р.) Ахмедовых поступила в полицию 13 февраля около 16:30. В качестве подозреваемого был задержан их другой сын Ахмед Ахмедов (1999 г.р.).
Впоследствии выяснилось, что до этого была убита сестра задержанного - Эльмира Ахмедова (1997 г.р.) и ее малолетняя дочь.
По данному факту в прокуратуре Хатаинского района возбуждено уголовное дело по статьям 120.2.4 (умышленное убийство, совершенное с особой жестокостью или общеопасным способом) и 120.2.7 (убийство двух или более лиц) УК АР.