Prezident İlham Əliyev üç gün ərzində and içəcək
Median.Az-ın xəbərinə görə, Konstitusiyanın 103-cü maddəsinə uyğun olaraq, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçilmiş şəxs Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkisinin yekunları haqqında məlumatın elan olunduğu gündən başlayaraq üç gün ərzində Konstitusiya Məhkəməsi hakimlərinin iştirakı ilə belə bir and içir:
“Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətlərini həyata keçirərkən Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına əməl edəcəyimə, dövlətin müstəqilliyini və ərazi bütövlüyünü qoruyacağıma, xalqa ləyaqətlə xidmət edəcəyimə and içirəm”.
And içdiyi gündən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti öz səlahiyyətlərinin icrasına başlamış sayılır.
Qeyd edək ki, Konstitusiya Məhkəməsi Plenumunun bu gün keçirilən iclasında prezident seçkisinin nəticəsi təsdiqlənib.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев примет присягу в течение трех дней
Как сообщает Median.Аz, в соответствии со статьей 103 Конституции, лицо, избранное Президентом Азербайджанской Республики (АР), в течение трех дней, начиная со дня объявления итогов президентских выборов, в присутствии судей Конституционного суда АР приносит следующую присягу:
"Клянусь при осуществлении полномочий Президента Азербайджанской Республики соблюдать Конституцию Азербайджанской Республики, защищать независимость и территориальную целостность государства, достойно служить народу".
Президент считается приступившим к исполнению своих полномочий со дня принесения присяги.
Отметим, что на состоявшемся сегодня заседании Пленума Конституционного суда были подтверждены результаты президентских выборов.скачать dle 11.3