Konstitusiya Məhkəməsinin növbədənkənar prezident seçkisinin yekunlarına dair iclası başladı - CANLI
13.02.2024 11:22 2 892
Konstitusiya Məhkəməsi Plenumunun növbədənkənar prezident seçkisinin yekunlarına dair iclası başlayıb.
Median.Az bildirir ki, iclasda prezident seçkisinin yekunlarına dair Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) protokolunun təsdiq edilməsi və seçkinin nəticələrinə baxılacaq.
Qeyd edək ki, 2024-cü ilin fevralın 7-də Azərbaycanda növbədənkənar prezident seçkisi keçirilib.
MSK-nın yekun nəticələrinə əsasən, seçkidə iştirak etmiş seçicilərin 92,12 faizinin səsini (4 567 458 səs) qazanan İlham Əliyev qalib elan edilib.скачать dle 11.3

Началось заседание Пленума Конституционного суда в связи с результатами президентских выборов - ПРЯМОЙ ЭФИР
13.02.2024 11:22 2 928
Началось заседание Пленума Конституционного суда для проверки результатов внеочередных президентских выборов.
Как сообщает Median.Az, на заседании Пленума будет рассмотрен вопрос об утверждении протокола Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Азербайджана по итогам выборов и о результатах выборов.
Напомним, что 7 февраля 2024 года в Азербайджане прошли внеочередные выборы главы государства.
Согласно данным ЦИК, Ильхам Алиев победил на выборах, набрав 92,12% (4 567 458 голосов).скачать dle 11.3