Qazaxıstan prezidenti anons verdi: Bakıda İlham Əliyevlə görüşəcək
Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib.
“Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçkilərində inamlı qələbəniz münasibətilə Sizi ürəkdən təbrik edirəm.
Ümumxalq səsverməsinin yekunları Sizin çoxşaxəli islahatlar kursunuza tam etimadın və xalqın birliyinin, dövlətin ərazi bütövlüyünün və dinamik inkişafının təmin edilməsi işində xidmətlərinizin təsdiqinin parlaq sübutuna çevrildi.
Əminəm ki, Sizin müdrik rəhbərliyinizlə qardaş Azərbaycan uğurla inkişaf etməkdə, beynəlxalq birliyin nüfuzlu üzvü və regional dövlət kimi güclənməkdə davam edəcəkdir.
Qazaxıstanda Siz qardaş ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlığın möhkəmlənməsinin əzmkar tərəfdarı kimi böyük hörmətə maliksiniz.
Qazaxıstan ilə Azərbaycan arasında ikitərəfli əməkdaşlığın zəngin potensialının reallaşdırılması naminə sıx məhsuldar işimizin davam etdirilməsinə hazır olduğumu təsdiq edirəm.
Əminəm ki, bizim Bakıda keçirəcəyimiz tamformatlı görüş Qazaxıstan-Azərbaycan münasibətlərinin gələcəkdə dərinləşməsi məqsədilə qarşılıqlı səmərəli əməkdaşlığın yeni üfüqlərini müəyyənləşdirməyə imkan yaradacaqdır.
Hörmətli İlham Heydər oğlu, Sizə qardaş Azərbaycanın rifahı və firavanlığı naminə ali dövləti fəaliyyətinizdə müvəffəqiyyətlər diləyir, nəzərdə tutduğunuz bütün planların uğurla reallaşmasını arzu edirəm”.скачать dle 11.3

Президент Казахстана анонсировал встречу с Ильхамом Алиевым в Баку
Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев направил поздравительное письмо Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву по случаю победы на выборах.
Сердечно поздравляю Вас с убедительной победой на выборах Президента Азербайджанской Республики.
Итоги всенародного голосования стали ярким свидетельством полного доверия к Вашему курсу многопрофильных реформ и признания Ваших заслуг в деле обеспечения национального единства, территориальной целостности и динамичного развития государства.
Уверен, под Вашим мудрым руководством братский Азербайджан продолжит успешно развиваться и укрепляться как авторитетный член международного сообщества и региональная держава.
В Казахстане Вы пользуетесь неизменным уважением как твердый сторонник укрепления стратегического партнерства между нашими братскими странами.
Подтверждаю свою готовность к продолжению тесной плодотворной работы в интересах реализации большого потенциала двустороннего сотрудничества между Казахстаном и Азербайджаном.
Убежден, наша предстоящая полноформатная встреча в Баку позволит определить новые горизонты взаимовыгодного сотрудничества в целях дальнейшего углубления казахско-азербайджанских отношений.
Желаю Вам, уважаемый Ильхам Гейдар оглу, успешной реализации всех намеченных планов в ответственной государственной деятельности во имя благополучия и процветания братского Азербайджана".скачать dle 11.3