Fevralın 9-da pensiyaların yeni artımlarla birgə ödənişinə başlanacaq
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Sosial Müdafiə Fondu fevralın 9-da fevral ayı üzrə pensiyaların ödənişinə başlayacaq.
Həmin gün Bakı və Sumqayıt şəhərləri, eləcə də Abşeron rayonu üzrə pensiyaların ödənişi həyata keçiriləcək. Pensiyalar 11,2 faiz indeksləşdirmə əsasında artırılmış məbləğlə veriləcək.
Artım bu ilin əvvəlindən tətbiq olunur və yanvar ayının artımı da həmin məbləğin üzərinə əlavə edilərək pensiyaçılara ödəniləcək.
Müvafiq qrafikə uyğun olaraq gələn həftə ərzində respublikamızın digər bölgələri üzrə fevral ayının pensiyalarının, həmçinin güzəştli şərtlərlə pensiya hüququna malik şəxslərin bu ay üzrə pensiyalarının da indeksləşdirmə əsasında artırılmış məbləğlə ödənişi nəzərdə tutulub.скачать dle 11.3

06.02.2024 12:42 2 478
Было отмечено, что Государственный фонд социальной защиты, подведомственный министерству, начнет выплату пенсий за февраль 9 февраля.
В этот день будет осуществлена выплата пенсий по городам Баку и Сумгайыт, а также по Абшеронскому району. Пенсии будут выдаваться с повышением на основе индексации на 11,2%.
Повышение применяется с начала этого года, и январская надбавка будет добавлена к этой сумме и выплачена пенсионерам.
Согласно соответствующему графику, пенсии за февраль для других регионов республики, а также пенсии за этот месяц лицам, имеющим право на льготную пенсию, будут выплачиваться на следующей неделе в повышенном размере на основе индексации.скачать dle 11.3