Ağcabədi polisi əməliyyat keçirdi: 20 nəfər saxlandı
Ağcabədi Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının yanvar ayı ərzində keçirdikləri əməliyyat tədbirləri nəticəsində narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsində, silah-sursat saxlamaqda və oğurluq əməlləri törətməkdə şübhəli bilinən 20 nəfər saxlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Bərdə regional qrupundan verilən məlumata görə, Ağcabədi RPŞ-nin əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlər zamanı narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsində şübhəli bilinən 16 nəfər saxlanılıb. Ümumilikdə, 24 kiloqrama yaxın müxtəlif növ narkotik vasitə qanunsuz dövriyyədən çıxarılıb.
Bunlarla yanaşı, keçirilən tədbirlər zamanı qanunsuz silah-sursat əldə edərək saxlamaqda şübhəli bilinən iki nəfər saxlanılıb. Onlardan iki ədəd “Makarov” markalı tapança, iki ədəd daraq və beş ədəd patron aşkar edilərək götürülüb.
Daxil olmuş mal-qara oğurluqları ilə bağlı keçirilən əməliyyatlar zamanı isə şübhəli bilinən iki nəfər saxlanılıb. Onların ayrı-ayrı vətəndaşlara məxsus iri və xırdabuynuzlu heyvanları oğurlayaraq zərərçəkmişlərə 15 min manat dəyərində ziyan vurduqları müəyyən edilib. Dəymiş ziyanın aradan qaldırılması istiqamətində müvafiq tədbirlər aparılır.
Faktlarla bağlı Ağcabədi RPŞ-də cinayət işləri başlanılıb, araşdırmalar davam etdirilir.скачать dle 11.3

Полицейская операция в Агджабеди: в январе задержаны 20 человек
В результате оперативных мероприятий, проведенных сотрудниками Агджабединского районного отдела полиции в течение января, были задержаны 20 человек, подозреваемых в незаконном обороте наркотиков, хранении оружия и боеприпасов и совершении краж.
Как сообщили в бардинской региональной группе пресс-службы МВД Азербайджана, в ходе мероприятий задержаны 16 подозреваемых в незаконном обороте наркотических средств. Всего из незаконного оборота изъято около 24 кг различных видов запрещенных веществ.
Кроме того, задержаны двое подозреваемых в незаконном приобретении и хранении оружия и боеприпасов. У них обнаружены и изъяты два пистолета Макарова, две обоймы и пять патронов.
Двое подозреваемых были также задержаны в ходе операций, проведенных в связи с кражей скота. Установлено, что задержанные похитили принадлежавший разным лицам крупный и мелкий рогатый скот, причинив тем самым потерпевшим ущерб на сумму 15 000 манатов. Принимаются соответствующие меры по устранению причиненного ущерба.