Yağıntılı hava şəraiti nə vaxtadək davam edəcək? - AÇIQLAMA
Bunu Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin Hidrometeoroloji Proqnozlar Bürosunun direktoru Gülşad Məmmədova bildirib.
Onun sözlərinə görə, hazırda Bakıda və Abşeron yarımadasında qar yağır, axşama doğru tədricən kəsiləcək:
“Havanın temperaturu hazırda 1 dərəcəyədək isti qeydə alınır, axşam saatlarında 0 dərəcəyə yaxın olacaq. Yağıntılı hava şəraiti və arabir güclənən şimal-qərb küləyi ilə əlaqədar yollarda görüş məsafəsi məhdudlaşacaq. Gecə və səhər saatlarında şəhərin nisbətən yüksək ərazilərində yolların buz bağlayacağı ehtimal olunur”.
G.Məmmədova qeyd edib ki, bölgələrdə də yağıntılar davam edir:
“Bəzi yerdə qar yağır, ayrı-ayrı yerlərdə isə yağıntılar intensiv xarakterlidir. Axşama doğru bölgələrdə də yağıntılar tədricən kəsiləcək. Gözlənilən yağıntılı və şaxtalı hava şəraiti ilə əlaqədar yolların buz bağlayacağı ehtimal olunur”.
O bildirib ki, yanvarın 25-də paytaxtda, eləcə də bölgələrdə hava şəraitinin sabit, gün ərzində əsasən yağmursuz keçəcəyi proqnozlaşdırılır.

Как долго в Азербайджане продлится снежная погода?
Об этом сообщила директор Бюро гидрометеорологических прогнозов Национальной службы гидрометеорологии Гюльшад Мамедова.
По ее словам, сейчас в Баку и на Абшеронском полуострове идет снег, к вечеру он постепенно прекратится.
"К вечеру температура воздуха понизится с 1 градуса тепла до 0. Из-за осадков и порывистого северо-западного ветра видимость на дорогах будет ограничена. Ночью и утром в столичных районах, расположенных в относительно высокой местности, ожидается гололед", - сказала она.
Г.Мамедова отметила, что в регионах продолжаются осадки.
"В некоторых районах страны идет снег, местами осадки интенсивные. К вечеру в регионах они постепенно прекратятся. В связи с осадками и морозной погодой некоторые дороги покроются льдом", - добавила она.
По ее словам, 25 января в столице, а также в регионах прогнозируется стабильная погода, преимущественно без осадков.скачать dle 11.3