Kim Çen In Cənubi Koreyanı məhv etməyə hazır olduğunu söylədi
Seuldan hərbi təxribat olarsa, Pxenyan Cənubi Koreyanı məhv etmək üçün bütün arsenalından istifadə etməkdən çəkinməyəcək.
Bunu KXDR Silahlı Qüvvələrinin Ali Baş Komandanı Kim Çen In müdafiə sənayesi müəssisələrinə səfəri zamanı deyib.
“Əgər Koreya Respublikası dövlətimizə qarşı silahlı qüvvələrdən istifadə etməyə cəhd edərsə və ya suverenliyimizi və təhlükəsizliyimizi təhdid edərsə, belə bir şans yaranarsa, biz Koreya Respublikasını tamamilə məhv etmək üçün bütün mövcud vasitə və güc arsenalından istifadə etməkdən çəkinməyəcəyik”, - deyə Çen In bildirib.
Kim Çen In vurğulayıb ki, Cənubi Koreya KXDR-ə qarşı intiharçı qarşıdurma siyasətinin səhvini dərk edənə qədər ona qarşı ədalətli mübarizə prinsiplərinə əsaslanan işlər həmişə davam edəcək.

Ким Чен Ын заявил о готовности уничтожить Южную Корею в случае провокации
В случае военной провокации со стороны Сеула Пхеньян без колебаний применит весь свой арсенал для уничтожения Южной Кореи.
Об этом заявил 10 января верховный главнокомандующий ВС КНДР Ким Чен Ын во время посещения предприятий оборонной промышленности.
"Если Республика Корея попытается использовать Вооруженные силы против нашего государства или угрожать нашему суверенитету и безопасности, то мы без колебания пустим в ход весь арсенал имеющихся средств и сил, чтобы полностью уничтожить Республику Корея", - сказал северокорейский лидер.
Ким Чен Ын подчеркнул, что до тех пор, пока Южная Корея не осознает "ошибку самоубийственной конфронтационной политики в отношении КНДР", в отношении нее неизменно будут продолжаться действия, "основанные на принципах справедливой борьбы".