İrəvanda polis əməkdaşları ilə Azərbaycanın qaytardığı hərbçilərin yaxınları arasında dava düşüb - VİDEO
14.12.2023 11:51 1 797
Ermənistanın paytaxtı İrəvanda polis əməkdaşları ilə Azərbaycan tərəfindən geri qaytarılan hərbçilərin qohumları arasında əlbəyaxa dava düşüb.
Bu barədə Ermənistan mətbuatı məlumat yayıb.
Məlumata görə, Ermənistana qaytarılan və Muratsan hərbi hospitalında tibbi müayinədən keçən hərbçilərin yaxınları ilə hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları arasında dava düşüb.
Hadisənin səbəbləri və xəsarət alanlar barədə məlumat verilmir.
Xatırladaq ki, dekabrın 13-də Azərbaycan-Ermənistan şərti sərhədinin Qazax rayonu ərazisindəki hissəsində Azərbaycan və Ermənistan qarşılıqlı əsasda hərbi personalın mübadiləsi həyata keçirilib. Mübadilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyası ilə Ermənistan Respublikasının Baş Nazirinin Aparatı arasında aparılan danışıqların yekunlarına əsasən baş tutub. Müqaviləyə əsasən, Azərbaycan erməni əsilli 32 nəfəri, Ermənistan isə iki azərbaycanlı hərbçini azad edib.скачать dle 11.3

В Ереване возник конфликт между полицейскими и близкими возвращенных Азербайджаном военных - ВИДЕО
В столице Армении Ереване произошел конфликт между полицейскими и родственниками возвращенных Азербайджаном армянских военнослужащих.
Согласно информации, противостояние возникло в военном госпитале Мурацан, где вернувшиеся военные проходили медицинское обследование.
О причинах инцидента и пострадавших не сообщается.
Напомним, что 13 декабря на участке условной азербайджано-армянской границы в Газахском районе Азербайджан и Армения осуществили передачу военнослужащих на взаимной основе. Обмен состоялся по итогам переговоров, проведенных между Администрацией Президента Азербайджанской Республики и аппаратом премьер-министра Республики Армения. Согласно договоренности, Азербайджан освободил 32 лица армянского происхождения, а Армения - двух азербайджанских военнослужащих.