Rusiya XİN RF, Azərbaycan və Ermənistan liderlərinin görüşünün mümkünlüyünü şərh etməyib
Rusiyanın xarici işlər nazirinin müavini Mixail Qaluzin Sankt-Peterburqda MDB-nin qeyri-rəsmi sammitində Rusiya Prezidenti Vladimir Putin, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan arasında üçtərəfli görüşünün perspektivlərini şərh etməkdən yayınıb.
“Report” TASS-a istinadən xəbər verir ki, nazir müavini Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı keçirilmiş qəbulda jurnalistlərin müvafiq sualını cavablandırıb.
“Diplomat kimi mən hələ də proqnoz verməkdən çəkinməyə üstünlük verərdim”, - Qaluzin söyləyib.

МИД РФ не стал комментировать возможность встречи глав РФ, Азербайджана и Армении
Замглавы МИД РФ Михаил Галузин воздержался от комментариев по перспективам трехсторонней встречи президента России Владимира Путина, президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна на неформальном саммите СНГ в Санкт-Петербурге.
Как сообщает Report со ссылкой на ТАСС, замминистра отвечал на соответствующий вопрос журналистов на приеме в День памяти общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева.
"Я предпочел бы как дипломат все-таки воздержаться от прогнозов", - сказал М.Галузин.скачать dle 11.3