Harri Keyn ən güclü müdafiəçilərin adlarını çəkib
“Bavariya”nın hücumçusu Harri Keyn indiyədək rəqib olaraq oynadığı ən güclü müdafiəçilərin adını çəkib.
“Oynadığım ən yaxşı müdafiəçilər Con Terri və Corco Kellini idi. Con meydanda çox hiyləgər və ağıllı idi, əbəs yerə ən yaxşılardan sayılmır. Kellini haqqında da eyni sözləri deyə bilərəm. Biz həm klub səviyyəsində, həm də milli komanda səviyyəsində görüşmüşük və o, həmişə öz bədənindən yaxşı istifadə edirdi”, - deyə Keyn bildirib.
Xatırladaq ki, Keyn bu yay 95 milyon avroya “Tottenhem”dən “Bavariya”ya keçib. Bu mövsüm forvard bütün turnirlərdə 18 oyun keçirib, 22 qol vurub və yeddi məhsuldar ötürmə edib.
Futbolçunun “Bavariya” ilə müqaviləsi 2027-ci il iyunun sonuna kimidir. “Transfermarkt” internet portalına görə, futbolçunun təxmini dəyəri 110 milyon avrodur.

Харри Кейн назвал сильнейших защитников, против которых ему приходилось играть
"Лучшие защитники, против которых я играл, - это Джон Терри и Джорджо Кьеллини. Джон был очень хитер и умен на поле, не зря считается одним из лучших на своей роли. То же самое я могу сказать о Кьеллини. Мы встречались как на клубном уровне, так и на уровне сборных, и он всегда здорово использовал свой корпус", - приводит слова Кейна Sportskeeda.
Напомним, Кейн перешел в "Баварию" из английского "Тоттенхэма" за 95 млн евро летом этого года. В текущем сезоне форвард провел 18 матчей во всех турнирах, в которых отметился 22 голами и семью результативными передачами. Контракт игрока с "Баварией" действует до конца июня 2027 года.