Bakının daha bir ünvanında söküntü: Sakinlərə kirayə pulu və mənzillər veriləcək
Bakıda Yasamal rayonu ərazisində daha bir ünvanda fərdi evlərin söküntüsünə başlanacaq. Söhbət Behbud Şaxtaxtinski küçəsində yerləşən fərdi yaşayış evlərindən gedir.
Baku.ws xəbər verir ki, gələn ilin yanvar ayından söküntüsünə başlanacaq evlərin sahibləri ilə demək olar ki, razılıq əldə olunub.
Belə ki, fərdi evlərin söküntüsünü icra edən şirkət həmin ərazidə çoxmərtəbəli bina tikəcəyi üçün vətəndaşlara elə həmin binadan mənzillər təklif edib. Bundan əlavə binaların tikintisi başa çatanadək evləri sökülən vətəndaşlara 700 manat kirayə pulu da veriləcək.
Qeyd edək ki, adıçəkilən ünvanın yaxınlığındakı bir çox fərdi yaşayış evləri artıq bir müddətdir ki, sökülmüşdü.скачать dle 11.3

На улице Бехбуда Шахтахтинского в Ясамальском районе Баку в ближайшее время начнется снос частных домов.
Как сообщает Baku.ws, почти достигнута договоренность с владельцами домов, снос которых начнется в январе следующего года.
Так, компания, осуществляющая снос, предложила гражданам квартиры в новых многоэтажных зданиях, которые будут построены на этой же территории. Кроме того, жильцам, чьи дома будут подвергнуты сносу, на время строительства новых зданий будет предоставлена арендная плата в размере 700 манатов.
Отметим, что многие частные жилые дома рядом с указанным адресом были снесены некоторое время назад.