İlham Əliyev Türkiyənin Diyanət İşləri İdarəsinin sədrini qəbul etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 29-da Türkiyənin Diyanət İşləri İdarəsinin sədri Ali Erbaşı qəbul edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev Türkiyə Respublikasının milli bayramı – Respublika Günü münasibətilə təbriklərini çatdırdı, türk xalqına xoşbəxtlik və rifah arzulayıb.
Söhbət zamanı Türkiyə Prezidenti Rəcəp Tayyib Ərdoğanın ölkəmizə bu yaxınlardakı səfəri məmnunluqla xatırlanıb, bu səfərin Azərbaycanla Türkiyə arasında qardaşlıq və dostluq münasibələtlərinin növbəti nümunəsi olduğu və əlaqələrimizi daha da möhkəmləndirdiyi vurğulanıb.
Türkiyənin Diyanət İşləri İdarəsinin sədri Ali Erbaşın işğaldan azad olunmuş torpaqlarımıza səfər etməsinin önəminə toxunularaq, onun işğal dövründə bütün tarixi-dini abidələrin ermənilər tərəfindən məhv edildiyinin şahidi olduğu qeyd edilib.
Görüşdə ölkələrimiz arasında qardaşlıq və dostluq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi məmnunluqla vurğulanıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев принял председателя Управления по делам религии Турции
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 29 октября принял председателя Управления по делам религии Турции Али Эрбаша, сообщает АЗЕРТАДЖ.
Глава государства передал поздравления по случаю национального праздника Турции - Дня республики, пожелал турецкому народу счастья и процветания.
В ходе беседы стороны с удовлетворением отметили недавний визит президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в нашу страну, который стал очередным проявлением братских и дружественных отношений между АР и ТР, еще более укрепившим двусторонние связи.
Али Эрбаш подчеркнул важность своего визита на освобожденные от оккупации земли и отметил, что стал свидетелем уничтожения армянами всех исторических и религиозных памятников в период оккупации.
Во время встречи было отмечено, что братские и дружеские отношения между двумя странами успешно развиваются во всех сферах.скачать dle 11.3