Prezidentlər Zəngəzur dəhlizinin təməlini qoydular
Oktyabrın 26-da Horadiz-Cəbrayıl-Zəngilan-Ağbənd avtomobil yolunun (Zəngəzur dəhlizi) təməli qoyulub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan əvvəlcə Əhmədbəyli-Füzuli-Şuşa avtomobil yolunda tikinti işlərinin gedişi ilə tanış olublar.
Sonra dövlət başçıları Horadiz-Cəbrayıl-Zəngilan-Ağbənd avtomobil yolunun (Zəngəzur dəhlizi) təməlini qoyublar.
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Saleh Məmmədov görülən işlər barədə dövlət başçılarına məlumat verib.скачать dle 11.3

Президенты Азербайджана и Турции заложили фундамент дороги в рамках проекта по Зангезурскому коридору
26.10.2021 17:04 2 886
26 октября состоялась закладка фундамента автомобильной дороги Горадиз - Джебраил - Зангилан - Агбенд (Зангезурский коридор).
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Президент Азербайджана Ильхам Алиев и его турецкий коллега Реджеп Тайип Эрдоган ознакомились с ходом строительства автодороги Ахмедбейли - Физули - Шуша.
Затем главы государств заложили фундамент автомобильной дороги Горадиз - Джебраил - Зангилан - Агбенд (Зангезурский коридор).
Председатель правления Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана Салех Мамедов проинформировал Ильхама Алиева и Реджепа Тайипа Эрдогана о проделанной работе.скачать dle 11.3