Nazirliyin funksiyaları artırıldı - FƏRMAN
Prezident İlham Əliyev “Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi haqqında Əsasnamənin təsdiq edilməsi barədə” 20 aprel 2005-ci il tarixli fərmanında dəyişiklik edib.
Prezident.az xəbər verir ki, dövlət başçısı bununla bağlı fərman imzalayıb.
Fərmana əsəsən, nazirliyin funksiyaları artırılıb. Yeni funksiyalar aşağıdakılardır:
- seleksiya nailiyyətlərinin qeydiyyatını və patent mühafizəsini, habelə “Seleksiya nailiyyətləri haqqında” qanunla müəyyən edilmiş digər vəzifələri tabeliyindəki qurum vasitəsilə təşkil etmək və onların icrasına nəzarəti həyata keçirmək;
- Kənd təsərrüfatı texnikası sahəsində dövlət nəzarətini həyata keçirən aidiyyəti işçiləri təsviri və təchizat norması Nazirlər Kabinetinin müəyyən etdiyi xüsusi geyim forması və fərqlənmə nişanları ilə, habelə siyahısı nəzarət-ölçü cihazları ilə və digər xüsusi vasitələrlə təmin etmək.скачать dle 11.3

Президент подписал указ о расширении функций министерства
Президент Азербайджана Ильхам Алиев внес изменения в указ "Об утверждении положения о Министерстве сельского хозяйства" от 20 апреля 2005 года.
Глава государства подписал соответствующий указ, текст которого приводится на сайте president.az.
Согласно документу, расширены функции ведомства. Они включают в себя:
- организацию через подведомственное учреждение регистрации селекционных достижений и патентной охраны, а также других задач, определенных законом "О селекционных достижениях", и осуществление контроля за их выполнением;
- обеспечение работников, осуществляющих государственный контроль в области сельскохозяйственной техники, специальной одеждой и знаками отличия, перечень которых определяется Кабинетом министров, а также контрольно-измерительными приборами и другими специальными средствами.скачать dle 11.3