İlham Əliyev yeni avtomobil yolunun təməlini qoydu
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 3-də Tərtər rayonunda Talış-Tapqaraqoyunlu-Qaşaltı-Naftalan avtomobil yolunun təməlini qoyub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Tərtərin Talış kəndindən Goranboy rayonunun Tapqaraqoyunlu kəndini keçməklə Naftalan şəhərinə doğru yeni yolun inşası yolboyu yerləşən yaşayış məntəqələrinin sakinlərinin rahat gediş-gəlişini təmin etməklə bərabər bölgənin sosial-iqtisadi inkişafına töhfə verəcək. Bu yolun istifadəyə verilməsi nəticəsində Tərtər şəhəri ilə yanaşı alternativ olaraq Naftalan şəhərindən də bu istiqamətdə hərəkət etmək mümkün olacaq. Yolun ümumi uzunluğu 22 kilometr təşkil edəcək.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев заложил фундамент новой автомобильной дороги
3 октября Президент Азербайджана Ильхам Алиев заложил фундамент автомобильной дороги Талыш-Тапгарагоюнлу-Гашалты-Нафталан в Тертерском районе.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, строительство новой дороги от села Талыш Тертерского района до города Нафталана, проходящей через село Тапгарагоюнлу Геранбойского района, обеспечивая комфортное движение жителей населенных пунктов, расположенных вдоль данной трассы, также внесет вклад в социально-экономическое развитие региона. В результате ввода в эксплуатацию этой дороги в данном направлении можно будет двигаться из города Тертера, а также, в качестве альтернативы, - из города Нафталана. Общая протяженность дороги составит 22 километра.скачать dle 11.3