İlham Əliyev Putin-Ərdoğan görüşü barədə DANIŞDI
“Türkiyə və Rusiya Azərbaycanın iki qonşusu kimi, – yeri gəlmişkən, onlardan biri Ermənistanın qonşusudur, – sabitlik, təhlükəsizlik və gələcək inkişaf sahəsində çox mühüm rol oynayırlar”.
Dövlət başçısı Rusiya və Türkiyə prezidentlərinin (Vladimir Putin və Rəcəb Tayyib Ərdoğan) sentyabrın 29-da Soçidə keçirilən görüş barədə də danışıb. O bildirib:
“Bu yaxınlarda iki ölkə prezidentlərinin görüşü oldu. Digər məsələlərlə yanaşı, onlar Ermənistanla Azərbaycan arasında vəziyyəti müzakirə etdilər. Biz hər iki ölkənin rolunu çox müsbət, sabitləşdirici rol kimi dəyərləndiririk. Fikrimcə, bu, yeni regional əməkdaşlıq düsturunun özəyini təşkil edir”.

Ильхам Алиев прокомментировал встречу Путина и Эрдогана
Турция и Россия, как две соседние с Азербайджаном страны, - кстати, одна из них - сосед Армении, - играют очень важную роль в области стабильности, безопасности и дальнейшего развития.
Об этом 2 октября Президент АР Ильхам Алиев заявил в интервью испанскому информационному агентству EFE.
Глава государства также коснулся встречи президентов России и Турции Владимира Путина и Реджепа Тайипа Эрдогана, которая состоялась 29 сентября в Сочи.
"Недавно состоялась встреча лидеров двух стран. Наряду с другими вопросами, они обсудили отношения между Азербайджаном и Арменией. Мы оцениваем роль обеих стран как очень позитивную, стабилизирующую. На мой взгляд, этот фактор лежит в основе новой формулы регионального сотрудничества", - отметил Президент Ильхам Алиев.скачать dle 11.3