09.08.2021 14:45 1 605
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında telefon danışığı baş tutub.
Bununla bağlı Azərbaycan XİN məlumat yayıb.
Nazirlər Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində mövcud olan vəziyyəti və üçtərəfli bəyanatların icrası ilə əlaqədar məsələləri, o cümlədən bölgədə iqtisadi və nəqliyyat əlaqələrinin açılması ilə bağlı üçtərəfli işçi qrupunun fəaliyyətinə dair məsələləri müzakirə ediblər.
Tərəflər, eyni zamanda ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinə daxil olan məsələlər, o cümlədən beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.

Джейхун Байрамов и Сергей Лавров провели телефонный разговор
Состоялся телефонный разговор между министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым и главой МИД России Сергеем Лавровым.
Министры обсудили ситуацию на азербайджано-армянской государственной границе и вопросы, связанные с выполнением трехсторонних заявлений лидеров Азербайджана, России и Армении от 10 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, в том числе деятельность трехсторонней рабочей группы по открытию экономических и транспортных связей в регионе.
Стороны также обменялись мнениями по вопросам, входящим в повестку дня двустороннего сотрудничества, включая взаимодействие в рамках международных организаций.