Ceyhun Bayramovla türkiyəli həmkarı yanğınları müzakirə edib
Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mövlud Çavuşoğlu arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər Türkiyədəki meşə yanğınları ilə əlaqədar mövcud vəziyyəti qiymətləndirib, həyata keçirilən yanğınsöndürmə əməliyyatlarına dair fikir mübadiləsi aparıblar.
Mövlud Çavuşoğlu Azərbaycan Prezidentinin tapşırığına əsasən Azərbaycanın yeni qrup yanğınsöndürənlərin və texniki yardımının göndərilməsi ilə əlaqədar minnətdarlığını ifadə edib.
Yanğınsöndürmə prosesinin gedişatı barədə məlumat verən Mövlud Çavuşoğlu Antalyada yanğınların qarşısının alındığı və zərər çəkmiş infrastrukturun bərpa olunması istiqamətində işlərin getdiyini qeyd edib. Eyni zamanda, bir sıra digər yerlərdə isə yanğının qarşısının alınması üzrə əməliyyatların hələ də davam etdiyini bildirib.
Öz növbəsində Ceyhun Bayramov Azərbaycan tərəfinin hər zaman qardaş Türkiyənin yanında olduğunu və ehtiyac duyulan bütün dəstəyi göstərməyə hazır olduğumuzu vurğulayıb.скачать dle 11.3

Джейхун Байрамов обсудил лесные пожары со своим турецким коллегой
Министры оценили текущую ситуацию с лесными пожарами в Турции и обменялись мнениями о проводимых операциях по их ликвидации.
М.Чавушоглу выразил благодарность в связи с отправкой очередной группы пожарных и технической помощи из Азербайджана по поручению Президента Ильхама Алиева.
Проинформировав о ходе процесса тушения пожара, турецкий министр отметил, что в Анталье ведутся работы по предотвращению пожаров и восстановлению инфраструктуры. В то же время он отметил, что в ряде других мест операции по предотвращению пожаров все еще продолжаются.
В свою очередь Дж.Байрамов подчеркнул, что азербайджанская сторона всегда находится рядом с братской Турцией и готова оказать необходимую поддержку.