Prezident Ordubad Su Elektrik Stansiyasının tikintisinə beş milyon manat ayırdı - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Naxçıvan Muxtar Respublikasında elektrik enerjisi təchizatının daha da yaxşılaşdırılması məqsədilə Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Araz çayı üzərində gücü 36 MVt olan Ordubad Su Elektrik Stansiyasının tikintisinin davam etdirilməsi məqsədilə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Nazirlər Kabinetinə Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan əlavə olaraq 5 milyon manat ayrılıb.скачать dle 11.3

На строительство Ордубадской ГЭС дополнительно выделено 5 млн манатов
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в пятницу подписал распоряжение "О некоторых вопросах, связанных с продолжением строительства Ордубадской гидроэлектростанции".
В документе подчеркивается, что в целях дальнейшего улучшения электроснабжения Нахчыванской Автономной Республики для продолжения строительства Ордубадской гидроэлектростанции мощностью 36 МВт из предусмотренного в государственном бюджете на 2021 год резервного фонда Президента Азербайджана Кабинету министров Нахчыванской АР выделено пять миллионов манатов.
Министерству финансов Азербайджана поручено обеспечить финансирование в сумме, указанной в настоящем распоряжении, Кабмину - решить вопросы, вытекающие из распоряжения.скачать dle 11.3