İlham Əliyev Meliorasiya və Su Təsərrüfatı ASC-yə 20 milyon manat ayırdı - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev əkin sahələrinin suvarma suyu ilə təminatının yaxşılaşdırılması işlərinin davam etdirilməsinə dair əlavə tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, əkin sahələrinin suvarma suyu ilə təminatının yaxşılaşdırılması, habelə əkin dövriyyəsinə əlavə torpaqların cəlb olunması işlərinin davam etdirilməsi və bu istiqamətdə yeni layihələrin hazırlanması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyətinə 20 milyon manat ayrılıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев распорядился выделить ОАО "Мелиорация и водное хозяйство Азербайджана" 20 млн манатов
29 мая Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о дополнительных мерах по улучшению обеспечения поливной водой посевных площадей.
Согласно распоряжению, с целью улучшения обеспечения поливной водой посевных площадей, а также проведения работ по привлечению в посевной оборот дополнительных земель и подготовки новых проектов в этом направлении из резервного фонда Президента АР, предусмотренного в госбюджете на 2021 год, ОАО "Мелиорация и водное хозяйство Азербайджана" выделено 20 млн манатов.