Kamran Əliyev Rusiyaya getdi
Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru Kamran Əliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Rusiya Federasiyasının Baş Prokurorluğu, Avropa Şurası və Beynəlxalq Prokurorlar Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə 7-8 iyul tarixlərində keçiriləcək Avropa prokurorluq orqanları rəhbərlərinin konfransında iştirak məqsədilə Rusiya Federasiyasının Sankt- Peterburq şəhərinə səfərə gedib.
“Avropa İnsan Hüquqları Konvensiyanın tələbləri kontekstində fərdi hüquqlar və ictimai maraqların qorunmasında prokurorluğun rolu” mövzusunda keçirilən konfrans çərçivəsində bir sıra xarici dövlətlərin baş prokurorları və nüfuzlu beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri ilə ikitərəfli və çoxtərəfli görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.скачать dle 11.3

Генпрокурор Азербайджана отправился с визитом в Россию
Делегация во главе с генеральным прокурором Азербайджана Кямраном Алиевым отправилась с визитом в Санкт-Петербург.
Как сообщили в Генпрокуратуре, в ходе визита К.Алиев примет участие в Конференции руководителей органов прокуратуры Европы, которая пройдет 7-8 июля при совместной организации Генеральной прокуратуры России, Совета Европы и Международной ассоциации прокуроров.
В рамках конференции "Роль прокуратуры в защите индивидуальных прав и общественных интересов в контексте требований Европейской конвенции о правах человека" Кямран Алиев планирует провести двусторонние и многосторонние встречи с генеральными прокурорами ряда зарубежных государств и представителями авторитетных международных организаций.скачать dle 11.3