İlham Əliyev Rusiyaya səfərə getdi - FOTO
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinin dəvəti ilə MDB dövlət başçılarının qeyri-rəsmi görüşündə iştirak etmək üçün dekabrın 20-də Sankt-Peterburq şəhərinə səfərə gedib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Sankt-Peterburq şəhərinin Pulkovo-1 hava limanında dövlətimizin başçısı İlham Əliyevi Leninqrad vilayətinin qubernatoru Aleksandr Drozdenko, Sankt-Peterburq şəhəri hökumətinin üzvü, Xarici əlaqələr komitəsinin sədri Yevgeni Qriqoriyev, Leninqrad vilayətinin Xarici əlaqələr komitəsinin sədr müavini İnna Biqotskaya və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

Ильхам Алиев отправился с визитом в Россию - ФОТО
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев по приглашению Президента Российской Федерации Владимира Путина 20 декабря отправился в Санкт-Петербург для участия в неофициальной встрече глав-государств СНГ.
Как передает спецкор АЗЕРТАДЖ, в санкт-петербургском аэропорту Пулково-1 главу Азербайджанского государства встречали губернатор Ленинградской области Александр Дрозденко, член правительства Санкт-Петербурга - председатель Комитета по внешним связям Санкт-Петербурга Евгений Григорьев, первый заместитель председателя Комитета по внешним связям Ленинградской области Инна Бигоцкая и другие официальные лица.