İlham Əliyev Dövlət Agentliyinə 6,8 milyon manat ayırdı - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Salyan rayonunun Salyan–Neftçala magistralını Kür Qaraqaşlı, Beştalı, Cəngan, Xocalı və Ərəbqardaşbəyli kəndləri ilə birləşdirən avtomobil yollarının tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Salyan–Neftçala magistralını 6 min nəfər əhalinin yaşadığı Kür Qaraqaşlı, Beştalı, Cəngan, Xocalı və Ərəbqardaşbəyli kəndləri ilə birləşdirən avtomobil yollarının tikintisi məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.1.14-cü yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 6,8 milyon manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılır.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев распорядился выделить Госагентству автодорог 6 800 000 манатов
5 июля Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги в Сальянском районе.
Согласно распоряжению, для строительства автодороги, соединяющей магистраль Сальян-Нефтчала с селами Кюр Гарагашлы, Бешталы, Джанган, Ходжалы и Арабгарашбейли, где проживает 6 000 человек, из суммы, указанной в подпункте 1.1.14 "Распределение средств, предусмотренных для государственных капитальных вложений (инвестиционных расходов) в госбюджете АР на 2021 год", Госагентству автодорог выделено 6 800 000 манатов.