"By Niyam Salami" kafesi cərimələndi - TAM SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 440 ictimai iaşə obyektində 759 monitorinq keçirib.
AQTA-dan verilən məlumata görə, monitorinqlər zamanı 11 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub.
Aşkar edilmiş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb. Pozuntular aşkar edilmiş ictimai iaşə müəssisələri aşağıdakılardır:
1. Bakı şəhəri, Səbail ‎ rayonu‎, Əbdülkərim Əlizadə 8, m 2 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Adige" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus restoran;
2. Bakı şəhəri, Nizami ‎rayonu, Çobanzadə 216 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Səfərova Jalə Elmurad qızına məxsus restoran;
3. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Buzovna qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Elvin Qalib oğluna məxsus "Qəbələ” restoranı;
4. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Şərifzadə 75a ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əkbərov Səməd Zahir oğluna məxsus "Adana” restoranı;
5. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Ə.Ələkbərov 508 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Zeynalov Xəyal Əlizadə oğluna məxsus "pub” pivə evi;
6. Bakı şəhəri, Nəsimi ‎rayonu, Asif Məhərrəmov 34A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mustafayeva İlhaməyə məxsus restoran;
7. Sumqayıt şəhəri, Sumqayıt-Novxanı yolunda yerləşən, fiziki şəxs Cəfərov Əli Qurban oğluna məxsus "By Niyam Salami" kafesi;