Kim Çen In İlham Əliyevə məktub göndərdi
Koreya Xalq Demokratik Respublikası Dövlət Şurasının sədri Kim Çen In 28 May - Respublika Günü münasibəti ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib.
“Milli bayramınız - Respublika Günü münasibətilə Koreya Xalq Demokratik Respublikasının hökuməti və xalqı adından Sizə, ölkənizin hökumətinə və xalqına səmimi təbriklərimi çatdırıram.
Koreya və Azərbaycan xalqları müstəqillik, dostluq və qoşulmama ideallarını rəhbər tutaraq birlik və həmrəylik tellərini möhkəmləndiriblər.
Bu xoş fürsətdən istifadə edərək əmin olduğumu bildirirəm ki, Koreya ilə Azərbaycan arasında dostluq və əməkdaşlıq münasibətləri daha da genişlənəcək və inkişaf edəcəkdir. Ölkənizin xalqına səmimi-qəlbdən əmin-amanlıq və firavanlıq arzu edirəm”.скачать dle 11.3

Ким Чен Ын поздравил Ильхама Алиева
Председатель государственных дел Корейской Народно-Демократической Республики Ким Чен Ын направил Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву письмо по случаю 28 мая - Дня Республики.
"По случаю Дня Республики в Азербайджанской Республике от имени правительства и народа Корейской Народно-Демократической Республики направляю Вам, правительству и народу Вашей страны искренние поздравления.
Руководствуясь идеалами самостоятельности, дружбы и неприсоединения народы Кореи и Азербайджана укрепляли узы дружбы и сплоченности.
Пользуясь случаем, выражаю уверенность, что отношения дружбы и сотрудничества между Кореей и Азербайджаном будут еще более расширяться и развиваться. От всей души желаю народу Вашей страны благополучия и процветания", - говорится в письме.скачать dle 11.3