Prezident Şuşada bərpa edilən “Xan qızı” bulağında olub
Mayın 12-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva, qızları Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva Şuşada “Xan qızı” bulağında olublar.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı və ailə üzvləri bulağın suyundan içiblər.
Prezident İlham Əliyev deyib:
“Xan qızı Natəvan” bulağını bərpa etmişik. Keçən dəfə, yanvar ayında Şuşada olarkən demişdim ki, Natəvan bulağını bərpa edəcəyik. Yenə də bulaq Şuşa sakinlərinin, qonaqların sərəncamına veriləcəkdir. Mənfur düşmən bu bulağı qurutmuşdu, bütün bulaqları qurutmuşdu. Bu da onu göstərir ki, Şuşa həmişə ermənilər üçün yad şəhər olub. İndi isə Şuşa dirçəlir və Şuşanın rəmzlərindən biri olan “Xan qızı” bulağı bərpa edilib. Bu gün bu bulaqdan su içmişəm”.скачать dle 11.3

Президент посетил восстановленный в Шуше родник "Хан гызы"
12 мая Президент Азербайджана Ильхам Алиев, Первый вице-президент Мехрибан Алиева, их дочери Лейла и Арзу Алиевы побывали на восстановленном роднике "Хан гызы" в Шуше.
Глава государства и члены его семьи выпили воды из родника.
"Мы восстановили родник "Хан гызы Натаван". В прошлый раз в январе, находясь в Шуше, я сказал, что мы восстановим его. Родник вновь будет передан в распоряжение жителей и гостей. Ненавистный враг осушил этот и все остальные родники. Это говорит о том, что Шуша всегда была чужим городом для армян. Сейчас Шуша возрождается, восстановлен один из ее символов - родник "Хан гызы". Сегодня я выпил воду из этого родника", - сказал Ильхам Алиев.скачать dle 11.3