Şuşada binalar istiliklə təmin ediləcək - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Şuşa şəhərində istilik təchizatı sisteminin layihələndirilməsi, tikintisi və quraşdırılması ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Şuşa şəhərində növbəti istilik mövsümündə 31 binanın isitmə və isti su ilə təmin edilməsi üçün qazanxanaların, binadaxili sistemlərin layihələndirilməsi, tikintisi və quraşdırılması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan “Azəristiliktəchizat” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinə ilkin olaraq bir milyon manat vəsait ayrılır.скачать dle 11.3

Президент подписал распоряжение в связи с теплоснабжением города Шуши
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 8 мая подписал распоряжение о мерах по проектированию, строительству и установке системы теплоснабжения в городе Шуша.
Согласно распоряжению, для проектирования, строительства и установки котельных, внутридомовых систем для обеспечения отопления и горячего водоснабжения 31 здания в Шуше в очередной отопительный сезон из резервного фонда Президента АР, предусмотренного в государственном бюджете на 2021 год, ОАО "Азеристиликтеджхизат" первоначально выделяется один миллион манатов.скачать dle 11.3