İlham Əliyev Qələbənin 76-cı ildönümü münasibətilə Vladimir Putini təbrik etdi
Böyük Vətən müharibəsi illərində Azərbaycan və Rusiya xalqlarının dostluq və qarşılıqlı dəstək ənənələri iki ölkə arasında davamlı olaraq böyüməyə davam edəcək çoxşaxəli və strateji tərəfdaşlığın təməlini qoyub.
TASS-ın məlumatına görə, bunu Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev rusiyalı həmkarı Vladimir Putinə müharibədə qələbənin 76-cı ildönümü münasibətilə təbrikində bildirib.
“Əminəm ki, Böyük Vətən Müharibəsində ağır sınaqlara şərəflə qalib gələn xalqlarımızın dostluq və qarşılıqlı dəstək ənənələri bundan sonra da ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlığın və çoxşaxəli qarşılıqlı əlaqələrimizin möhkəmlənməsi üçün etibarlı təməl rolunu oynayacaq”, - deyə məktubda bildirilib.
Azərbaycan Prezidenti müharibə veteranlarına, arxa cəbhə əməkçilərinə, eləcə də bütün dost Rusiya xalqına xoşbəxtlik, firavanlıq və uğur arzulayıb.
“9 May xalqlarımızın şanlı salnaməsində misilsiz bir cəsarət, qəhrəmanlıq və fədakarlıq rəmzi olaraq xüsusi yer tutur. Döyüş meydanlarında və arxa cəbhədə göstərilən dözümlülük, möhkəmlik və həmrəylik bəşəriyyət tarixində ən qanlı və dağıdıcı müharibənin nəticəsini müəyyənləşdirdi, faşizmin sarsılmasında əsaslı rol oynadı”, - deyə İlham Əliyev vurğulayıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев направил поздравление Владимиру Путину по случаю 76-й годовщины Победы
Традиции дружбы и взаимной поддержки народов Азербайджана и России в годы Великой Отечественной войны заложили фундамент многопланового и стратегического партнерства двух стран, которое должно крепнуть и впредь. Об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев в своем поздравительном послании российскому коллеге Владимиру Путину по случаю 76-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне.
Текст документа передало ТАСС в субботу посольство республики в Москве.
"Убежден, что традиции дружбы и взаимоподдержки наших народов, с честью выдержавших годы суровых испытаний в Великой Отечественной войне, и впредь будут служить надежным фундаментом для дальнейшего укрепления стратегического партнерства и многопланового взаимодействия между нашими странами", - говорится в послании.
Азербайджанский лидер пожелал "счастья, благополучия и успехов" ветеранам войны, труженикам тыла, а также всему дружественному народу России. "9 Мая занимает особое место в славной летописи наших народов, как символ беспримерного мужества, героизма и самоотверженности. Несгибаемая сила духа, стойкость и сплоченность, проявленные на полях сражений и в тылу, определили исход самой кровопролитной и разрушительной войны в истории человечества, сыграв ключевую роль в сокрушении фашизма", - отметил Ильхам Алиев.скачать dle 11.3