Sabah hava necə olacaq?
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən verilən məlumata görə, sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi, lakin gündüz bəzi yerlərdə yağış yağacağı gözlənilir.
Gün ərzində güclü şimal-qərb küləyi əsəcək. Havanın temperaturu Abşeron yarımadasında gecə 11-13, gündüz 15-18, Bakıda gecə 11-13, gündüz 16-18 dərəcə isti olacaq.
Atmosfer təzyiqi 757 mm civə sütunundan 763 mm civə sütununa yüksələcək, nisbi rütubət 70-80 faiz təşkil edəcək.
Azərbaycanın bəzi rayonlarında şimşək çaxacağı, arabir yağış yağacağı, ayrı-ayrı yerlərdə intensiv və güclü olacağı, dolu düşəcəyi, yüksək dağlıq ərazilərdə qar yağacağı gözlənilir. Səhər saatlarında duman olacaq, qərb küləyi əsəcək, bəzi yerlərdə arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 10-15, gündüz 17-21, dağlarda gecə 3-8, gündüz 8-13 dərəcə isti olacaq.
Tibbi-meteoroloji proqnoza gəlincə, Abşeron yarımadasında güclü xəzri küləyinin əsəcəyi gözlənilir ki, bu da bəzi meteohəssas insanlar üçün əsasən əlverişsizdir.скачать dle 11.3

Прогноз погоды в Азербайджане на 5 мая
В Баку и на Абшеронском полуострове 5 мая ожидается переменная облачность, в основном без осадков, однако днем в некоторых местах прогнозируется дождь. Будет дуть сильный северо-западный ветер.
Об этом говорится в сообщении Национальной службы гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджана.
Температура воздуха на Абшероне ночью - 11-13, днем - 15-18, в столице ночью - 11-13, днем - 16-18 градусов тепла.
Атмосферное давление повысится и составит 763 мм ртутного столба, относительная влажность воздуха - 70-80%.
В некоторых районах ожидаются грозы, дожди, град, в высокогорье - снег. Утром - туман, порывистый западный ветер.
Температура воздуха ночью -10-15, днем - 17-21, в горах ночью - 3-8, днем - 8-13 градусов тепла.
Согласно медико-метеорологическому прогнозу, 5 мая на Абшеронском полуострове ожидается сильный ветер хазри, что в основном неблагоприятно для метеочувствительных людей.скачать dle 11.3