Beş qurum İnvestisiya Holdinqinin tərkibindən çıxarıldı - FƏRMAN
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 5 noyabr tarixli 1174 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin idarəetməsinə veriləcək dövlət şirkətlərinin və müəssisələrinin, habelə dövlət payı olan təsərrüfat cəmiyyətlərinin siyahısı”nda dəyişiklik edilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bununla bağlı Prezident İlham Əliyev fərman imzalayıb.
Dəyişikliyə əsasən, “Azərkosmos” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti, “Aztelekom” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti, “Azerbaijan International Telecom” (AzInTelecom)” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti, “Azərpoçt” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti və “Bakı Telefon Rabitəsi” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin idarəetməsindən çıxarılıb.скачать dle 11.3

Из управления Инвестиционного холдинга выведены пять структур - УКАЗ
В "Перечень государственных компаний и предприятий, а также хозяйственных обществ с государственной долей участия, подлежащих передаче в управление Азербайджанскому инвестиционному холдингу", утвержденный указом Президента АР от 5 ноября 2020 года № 1174, внесены изменения.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в связи с этим Президент Ильхам Алиев подписал указ.
Согласно изменениям, из управления Азербайджанского инвестиционного холдинга выведены ОАО "Азеркосмос", ЗАО "Бакинский международный морской торговый порт", ООО "Азтелеком", ООО Azerbaijan International Telecom (AzInTelecom), ООО "Азерпочт" и ООО Бакинская телефонная связь".скачать dle 11.3