Beş rayonun içməli su təchizatı yaxşılaşdırılır - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev bir sıra rayonlarda əkin sahələrinin suvarma suyu ilə təminatının yaxşılaşdırılmasına və əhalinin içməli suya tələbatının ödənilməsinə dair əlavə tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, əhalisi 29662 nəfər olan 5 rayonun 16 yaşayış məntəqəsində əkin sahələrinin və əkin üçün istifadə olunan həyətyanı torpaq sahələrinin suvarma suyu ilə təminatının yaxşılaşdırılması, habelə əhalinin içməli suya tələbatının ödənilməsi üçün 25 ədəd subartezian quyusunun layihələndirilməsi və qazılması məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.8.8-ci yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 1,75 milyon (bir milyon yeddi yüz əlli min) manatı Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyətinə ayrılıb.скачать dle 11.3

В Азербайджане будет улучшено снабжение пресной водой пяти районов - РАСПОРЯЖЕНИЕ
23 апреля Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о дополнительных мерах по улучшению орошения посевных площадей в ряде районов и удовлетворению потребностей населения в питьевой воде.
Текст документа опубликован на сайте prezident.az.
Согласно распоряжению, с целью проектирования и бурения 25 субартезианских скважин для улучшения орошения пахотных земель и используемых для посевов земельных участков в 16 населенных пунктах пяти районов с населением 29 662 человека, а также обеспечения граждан питьевой водой ОАО "Мелиорация и водное хозяйство Азербайджана" выделено 1 млн 750 тыс. манатов из суммы, указанной в подпункте 1.8.8 "Распределение средств, предусмотренных для государственных капитальных вложений (инвестиционных расходов) в госбюджете АР на 2021 год".скачать dle 11.3