Azərbaycan-Belarus sənədləri imzalanıb - FOTO
Aprelin 14-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Belarus Respublikasının Prezidenti Aleksandr Lukaşenkonun iştirakı ilə Azərbaycan-Belarus sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, “Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi ilə Belarus Respublikasının Kənd Təsərrüfatı və Ərzaq Nazirliyi arasında baytarlıq sahəsində anlaşma və əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu”nu Azərbaycanın kənd təsərrüfatı naziri İnam Kərimov və Belarusun kənd təsərrüfatı və ərzaq naziri İvan İvanoviç Krupko imzalayıblar.
“Azərbaycan Respublikasının Dövlət Turizm Agentliyi ilə Belarus Respublikasının “Milli Turizm Agentliyi” Dövlət qurumu arasında turizm sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu”nu Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Belarusun xarici işlər naziri Vladimir Makey imzalayıblar.
“Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi ilə Belarus Respublikasının Energetika Nazirliyi arasında energetika sahəsində əməkdaşlıq məsələlərinə dair Anlaşma Memorandumu”nu Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Belarusun xarici işlər naziri Vladimir Makey imzalayıblar.

Подписаны азербайджано-белорусские документы - ФОТО
14 апреля состоялась церемония подписания азербайджано-белорусских документов с участием Президента АР Ильхама Алиева и Президента Беларуси Александра Лукашенко, сообщает АЗЕРТАДЖ.
"Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве в области ветеринарии между Агентством продовольственной безопасности АР и Министерством сельского хозяйства и продовольствия РБ" подписали министр сельского хозяйства Азербайджана Инам Керимов и министр сельского хозяйства и продовольствия Беларуси Иван Крупко.
"Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве в области туризма между Государственным агентством по туризму АР и государственным учреждением "Национальное агентство по туризму" РБ" подписали министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов и его белорусский коллега Владимир Макей.
"Меморандум о взаимопонимании между Министерством энергетики АР и Министерством энергетики РБ по вопросам сотрудничества в области энергетики" подписали министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов и его белорусский коллега Владимир Макей.