Mehriban Əliyevadan ICESCO-ya üzv dövlətlərə ÇAĞIRIŞ
Elm, texnologiya və innovasiya dünyada cəmiyyətlərin sosial-iqtisadi inkişafının aparıcı qüvvəsidir. ICESCO-nun xoşməramlı səfiri qismində mən bütün üzv dövlətlərə bu sahələrə daha çox sərmayə yatırmağa, habelə zəruri siyasət və birgə fəaliyyət planları işləyib hazırlamağa dair çağırış edirəm.
Bu sözləri Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva bu gün ICESCO tərəfindən elan olunan “Qadınlar ili” çərçivəsində “Qadınlar və qızlar elmdə” Beynəlxalq Günü münasibətilə keçirilən videokonfransda çıxışı zamanı deyib:
“Biz qadınlar və qızların sabahın əmək bazarına lazımi bacarıqlara yiyələnmələri üçün innovativ maliyyə mexanizmləri yaratmalıyıq. Azərbaycan bu mənada öz töhfəsini verməyə hazırdır”.скачать dle 11.3

Мехрибан Алиева обратилась с призывом к странам-членам ИСЕСКО
Во всем мире наука, технологии и инновации являются движущей силой социально-экономического развития обществ. Будучи послом доброй воли ИСЕСКО, я призываю все государства-члены организации вкладывать больше инвестиций в эти сферы, а также разработать необходимую политику и планы совместных действий.
Об этом 11 февраля заявила Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева, выступая на видеоконференции, организованной ИСЕСКО по случаю Международного дня женщин и девочек в науке в рамках "Года женщин".
"Мы должны создать инновационные финансовые механизмы, чтобы женщины и девочки могли обрести навыки, необходимые будущему рынку труда. В этом смысле Азербайджан готов внести свой вклад", - сказала она.скачать dle 11.3