Moskvada Rusiya və Azərbaycan Xarici İşlər nazirlərinin müavinlərinin görüşü olub
Fevralın 9-da Moskvada Rusiya və Azərbaycan Xarici İşlər Nazirlikləri arasında məsləhətləşmə xarakterli görüş keçirilib.
Rusiya XİN-dən verilən məlumata əsasən, Rusiya Federasiyası Xarici İşlər nazirinin müavini Andrey Rudenko və Azərbaycan Xarici İşlər nazirinin müavini Xələf Xələfov arasında baş tutan görüş ölkələr arasındakı strateji əməkdaşlıq münasibətlərinə xas olan ənənəvi dostluq və konstruktiv dialoq mühitində keçib.
Görüş zamanı ikitərəfli münasibətlər, həmçinin regional və beynəlxalq miqyasda aktual olan məsələlər müzakirə olunub.скачать dle 11.3

В Москве состоялась встреча заместителей министров иностранных дел Азербайджана и России
В Москве состоялась встреча заместителей глав внешнеполитических ведомств Азербайджана и России, сообщает АЗЕРТАДЖ со ссылкой на пресс-службу МИД РФ.
9 февраля заместитель министра иностранных дел Азербайджана Халаф Халафов встретился со своим российским коллегой Андреем Руденко.
В ходе встречи обсуждены актуальные вопросы двусторонней, региональной и международной повестки дня. "Беседа прошла в традиционно конструктивной и дружественной атмосфере, характерной для отношений стратегического партнерства между нашими странами", - говорится в сообщении МИД РФ.скачать dle 11.3