Prezident və Mehriban Əliyeva 3 saylı məktəb-liseydə yaradılan şəraitlə tanış olublar - VİDEO
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva fevralın 1-də Abşeron rayonunun Xırdalan şəhərində 3 saylı məktəb-liseydə yaradılan şəraitlə tanış olublar.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısının 2019-cu ilin yanvarında imzaladığı Sərəncamla bu təhsil müəssisəsinin 1176 şagird yerlik korpusu əsaslı təmir olunub və 1200 şagird yerlik yeni əlavə korpus inşa edilib. Yeni tikilən korpusda müasir sinif otaqları, informatika, hərbi hazırlıq, əmək təlimi, məktəbəqədər hazırlıq kabinetləri yaradılıb və zəruri dərs vəsaiti ilə təchiz olunub. Burada, həmçinin STEAM – elm, texnologiya, mühəndislik, incəsənət, riyaziyyat otağı, laboratoriyalar, akt zalı və açıq idman meydançası yaradılıb.

Президент Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными в школе-лицее №3
1 февраля Президент Азербайджана Ильхам Алиев и Первый вице-президент Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными в школе-лицее №3 города Хырдалана Абшеронского района, сообщает АЗЕРТАДЖ.
В соответствии с распоряжением главы государства, подписанным в январе 2019 года, был осуществлен капитальный ремонт здания учебного заведения на 1 176 мест, и построен новый дополнительный корпус на 1 200 мест. В нем имеются современные и оснащенные необходимыми учебными пособиями классные комнаты, кабинеты труда, информатики, военной подготовки, а также дошкольного обучения.
Кроме того, здесь созданы кабинет STEAM - науки, техники, инженерии, искусства и математики, а также лаборатории, актовый зал и открытая спортивная площадка.скачать dle 11.3